Pomoc dla chorego na autyzm Kuby Rydzika

Pomoc dla chorego na autyzm Kuby Rydzika

Paweł Cwynar razem z Fundacją Nowe Teraz zaangażował się w projekt wspólnego wsparcia chorego na autyzm i padaczkę skroniową Kuby Rydzika.

Kuba jest 16 letnim chłopcem w leczeniu którego pomaga m.in. hipoterapia. Rodzinę Kuby nie stać na większość zabiegów wspomagających jego powrót do zdrowia. Dlatego Paweł Cwynar wraz z Fundacją Nowe Teraz, która w swojej misji pomaga osobom wykluczonym, postanowili przekazać całkowity dochód z książki Pawła Cwynara pt. „Picie w zachwycie” na cel wspierający rehabilitację.

Kilka zdań od rodziny Kuby.

Nasz Syn nazywa się Jakub i ma teraz 16 lat.

Od małego dziecka ciężko choruje na Autyzm oraz padaczkę skroniową. Tej ciężkiej choroby nie zawsze widać na jego twarzy dlatego mało kto wie jeśli bliżej go nie zna, jak bardzo często cierpi i jak bardzo ciężko musi walczyć w każdym dniu swojego życia i ile już w nim przeszedł wraz ze swoimi najbliższymi. Ile bólu, poniżenia, smutku, samotności, odrzucenia, niezrozumienia, kpin, wykluczenia, braku nadziei. Walczy z swoją chorobą i ciężko pracuje - pomimo czasem wielu łez i cierpienia i dzięki temu osiąga efekty swojej terapii i leczenia.

Przygarnęliśmy wyrzuconego wspaniałego kota Lucka. Lucek Jest ulubieńcem domowników. Pomaga Kubie poprzez felinoterapie. Jakub bardzo go kocha uczy się dzięki niemu kontaktów i delikatności. Na twarzy Jakuba od lat Tata nie widział takiego uśmiechu prawdziwej radości kiedy go zobaczył i dowiedział się że będzie z nami. Kot w domu to także duże wyzwanie i dodatkowe nie małe dla nas koszty. Od ponad roku Mama Jakuba choruje przewlekle na chorobę autoimmunologiczną która spowodowała, iż nie jest w stanie pracować. Nie wiemy co będzie dalej jednakże zarówno my Rodzice jak i nasze dzieci w tym nasza 8 letnia Córka wspieramy się jak możemy choć jest coraz trudniej.

Jakub ma takie marzenia jak w miarę aktualny komputer PC z dostępem do internetu, czy konsolę z grami typu wyścigi czy zręcznościowe by ćwiczyć koordynację ruchową. Ma z tym problem. Bardzo lubi oglądać filmy o mikserach, kosiarkach i innych tego typu urządzeniach. Potrzebujemy szybkiego i solidnego smartfona bo Kuba bardzo lubi oglądać takie filmy. Jakub powinien jeździć na turnusy rehabilitacyjne dla autystów ale są one bardzo drogie kwoty rzędu 8000 zł i więcej. Na to nas obecnie nie stać.

Możesz wesprzeć nasz projekt i bezpośrednio wpłacać pieniądze na nasze konto bankowe. W tytule przelewu wpisz: Darowizna na cele statutowe Fundacji Nowe Teraz lub Pomoc dla Kuby.

Zachęcamy do skorzystania z gotowego formularza do przelewów elektronicznych on-line.