Książki Pawła Cwynara

Wysłuchaj mnie, proszę...

Wysłuchaj mnie, proszę…

Autor: Paweł Cwynar
Oprawa: Miękka
Format: 135 x 210 mm
Ilość stron: 364
Cena: 35.00 zł

“Wysłuchaj mnie, proszę…” - książka dla każdego, bez podziału na przekonania czy religię. Wielowątkowa akcja oraz niespodziewane zakończenie sprawiają, że nie nuży. Skłania do refleksji nad własnym życiem. Autor przy pomocy bohatera powieści chce przekazać czytelnikowi coś ważnego, daje świadectwo wiary. Mówi, że aby być dobrym człowiekiem, należy być wiernym sobie, swoim przekonaniom, tradycji, wierze.

Pomoc przy zamówieniu [email protected]
Picie w zachwycie

Picie w zachwycie

Autor: Paweł Cwynar
Oprawa: Miękka
Format: 115 x 185 mm
Ilość stron: 132
Cena: 20.00 zł

Picie w zachwycie to w dynamiczny sposób opisana historia życia z nałogiem alkoholowym, historia upadków i ciągłego powstawania na nowo, historia odnalezienia Boga w najczarniejszym momencie życia. To świadectwo byłego gangstera, który o życiu mówi bez przekłamań, zbędnej słodyczy i melancholii. To opowieść o tym, że kiedy nałóg stanie się częścią życia człowieka, to nie jest łatwo go pokonać.

Pomoc przy zamówieniu [email protected]
Zestaw: Wysłuchaj mnie, proszę... i Picie w zachwycie

Zestaw: Wysłuchaj mnie, proszę… i Picie w zachwycie

Cena: 45.00 zł

Zestaw dwóch książek Pawła Cwynara.

Pomoc przy zamówieniu [email protected]
Biskup. Nawrócony gangster

Biskup. Nawrócony gangster

Autor: Paweł Cwynar, Marcin Klimkowski
Oprawa: Miękka
Format: 135 x 215 mm
Ilość stron: 366
Cena: 35.00 zł

Paweł Cwynar był gangsterem nietypowym. Nie urodził się w patologicznym domu, nie doświadczył przemocy domowej czy emocjonalnego odrzucenia. Był młodym, inteligentnym, oczytanym i wysportowanym chłopakiem z peerelowskiej Legnicy, który świadomie wybrał drogę przestępczą. Zaczynał od rozbojów i drobnych kradzieży nie dlatego, że w rodzinie brakowało pieniędzy czy ciepła. Po prostu podobało mu się to. Kiedy trafił do domu poprawczego, a potem do pierwszego więzienia, dodatkowo utwierdził się w wyborze tej „ścieżki zawodowej”.

Tak jak jedni pną się po szczeblach kariery w korporacjach, on postanowił zrobić dokładnie to samo, ale w świecie przestępczym. Kiedy był młodym sportowcem, chciał być najlepszy. Potem - analogicznie - chciał zostać najpotężniejszym gangsterem. Kolejne, w oczywisty osób tragiczne, doświadczenia – odsiadki, zamachy na życie, alkoholizm, rozstania z partnerkami – traktował jako cenę, jaką musi zapłacić za to dążenie do bycia najlepszym. Dopiero nawrócenie, które stało się jego udziałem w więzieniu, pozwoliło mu krytycznie spojrzeć na całe swoje życie. Doszedł do wniosku, że wybrał złą drogę, i postanowił z niej zawrócić. Nauczył się pokory, której mu brakowało.

Zawsze był człowiekiem wiernym zasadom, które – choć kontrowersyjne (w więzieniu należał do grupy grypsujących) – trzymały go przy życiu. I trzymają do dzisiaj, kiedy odmienił swoje życie o 180 stopni.

Pomoc przy zamówieniu [email protected]

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz Newsletter. Wszystkie nasze aktualności otrzymasz na swojego e-maila.