O Fundacji

Nasza Misja

Udzielanie pomocy i wsparcia osobom zmagającym się z różnorodnymi problemami życiowymi.

Wsparcie i pomoc
Fundacja Nowe Teraz od 2014 r. udziela wsparcia osobom zmagającym się z różnorodnymi problemami życiowymi. Naszą misją jest udzielanie wsparcia i pomoc dla osób z niepełnosprawnościami, osób bezdomnych, bezrobotnych, pokrzywdzonych dzieci i młodzieży oraz dzieci i ich rodziców zmagających się z nieuleczalnymi często chorobami.
Dedykowane programy i projekty
Naszą misję realizujemy między innymi przy pomocy dedykowanych programów pomocowych. W projekcie "Wykluczeni" staramy się pomóc osobom wykluczonym społecznie, tak aby ułatwić im powrót do normalnego życia. Z kolei z programie "Wiem, bo czytam" aktywnie uczestniczymy w zapobieganiu uzależnieniom i przyczynom przestępczości wśród dzieci i młodzieży.
Profilaktyka i edukacja
Prowadzimy także działania profilaktyczne i edukacyjne jak w programie "Salon Dłużnika", gdzie wspieramy osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, a nadmierne długi nie pozwalają na normalne życie rodzinne, społeczne czy zawodowe.
Empatia i nadzieja
Staramy się, by nasz zespół z wyczuciem kierował i motywował do działania naszych podopiecznych. W naszej misji szczególną uwagę zajmują takie wartości jak poczucie godności, wzajemny szacunek oraz nadzieja.
  • 1 Inspirujemy i wspieramy osoby wykluczone społecznie.
  • 2 Aktywizujemy i pomagamy w socjalizacji i resocjalizacji.
  • 3 Prowadzimy poradnictwo prawno-społeczne i rodzinne.
  • 4 Wspieramy edukację więźniów i ich rodzin.

Nasze cele statutowe

Celem Fundacji jest propagowanie, wspieranie i promowanie wszelkiej działalności w zakresie przeciwdziałania zjawisku wykluczenia społecznego.

Nasz zespół

Robert Kotarski

Robert Kotarski

Prezes Zarządu
Bogusława Chada

Bogusława Chada

Dyrektor Generalny

Poszukujemy Wolontariuszy!

Wesprzyj Fundację

Wesprzyj nasze działania. Zostań darczyńcą.

Dzięki Twojej darowiźnie będziemy mogli skuteczniej pomagać ludziom w potrzebie. Możesz wpłacić darowiznę na konto lub ustawić stałe polecenie zapłaty i regularnie wspierać nasze działania.

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz Newsletter. Wszystkie nasze aktualności otrzymasz na swojego e-maila.