O Fundacji

Nasza Misja

Udzielanie pomocy i wsparcia osobom zmagającym się z różnorodnymi problemami życiowymi.

Wsparcie i pomoc
Fundacja Nowe Teraz od 2014 r. udziela wsparcia osobom zmagającym się z różnorodnymi problemami życiowymi. Naszą misją jest udzielanie wsparcia i pomoc dla osób z niepełnosprawnościami, osób bezdomnych, bezrobotnych, pokrzywdzonych dzieci i młodzieży oraz dzieci i ich rodziców zmagających się z nieuleczalnymi często chorobami.
Dedykowane programy i projekty
Naszą misję realizujemy między innymi przy pomocy dedykowanych programów pomocowych. W projekcie "Wykluczeni" staramy się pomóc osobom wykluczonym społecznie, tak aby ułatwić im powrót do normalnego życia. Z kolei z programie "Wiem, bo czytam" aktywnie uczestniczymy w zapobieganiu uzależnieniom i przyczynom przestępczości wśród dzieci i młodzieży.
Profilaktyka i edukacja
Prowadzimy także działania profilaktyczne i edukacyjne jak w programie "Salon Dłużnika", gdzie wspieramy osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, a nadmierne długi nie pozwalają na normalne życie rodzinne, społeczne czy zawodowe.
Empatia i nadzieja
Staramy się, by nasz zespół z wyczuciem kierował i motywował do działania naszych podopiecznych. W naszej misji szczególną uwagę zajmują takie wartości jak poczucie godności, wzajemny szacunek oraz nadzieja.
  • 1 Inspirujemy i wspieramy osoby wykluczone społecznie.
  • 2 Aktywizujemy i pomagamy w socjalizacji i resocjalizacji.
  • 3 Prowadzimy poradnictwo prawno-społeczne i rodzinne.
  • 4 Wspieramy edukację więźniów i ich rodzin.

Nasze cele statutowe

Celem Fundacji jest propagowanie, wspieranie i promowanie wszelkiej działalności w zakresie przeciwdziałania zjawisku wykluczenia społecznego.

Poszukujemy Wolontariuszy!

Wesprzyj Fundację

Wesprzyj nasze działania. Zostań darczyńcą.

Dzięki Twojej darowiźnie będziemy mogli skuteczniej pomagać ludziom w potrzebie. Możesz wpłacić darowiznę na konto lub ustawić stałe polecenie zapłaty i regularnie wspierać nasze działania.

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz Newsletter. Wszystkie nasze aktualności otrzymasz na swojego e-maila.