Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem, obchodzony corocznie 17 października, ma na celu promowanie dialogu między osobami żyjącymi w ubóstwie a społeczeństwem. Temat tegorocznej edycji opiera się na relacjach z pierwszej ręki, które pokazują, że osoby uwięzione w skrajnym ubóstwie często pracują długie, wyczerpujące godziny w niebezpiecznych, nieuregulowanych warunkach, ale nadal nie mają wystarczających dochodów, aby odpowiednio utrzymać siebie i swoje rodziny.

Tegoroczne hasło wzywa do powszechnego dostępu do godnej pracy i ochrony socjalnej jako środka ochrony godności ludzkiej wszystkich ludzi oraz do podkreślenia, że ​​godziwa praca musi wzmacniać pozycję ludzi, zapewniać godziwe wynagrodzenie i bezpieczne warunki pracy, a także zasadniczo uznawać nieodłączną wartość i człowieczeństwo wszystkich pracowników.

Podobnie pilnie potrzebna jest powszechna ochrona socjalna, aby zagwarantować każdemu bezpieczeństwo dochodów, traktując priorytetowo najsłabszych członków społeczeństwa. Tematem przewodnim jest także wezwanie skierowane do przywódców politycznych i decydentów, aby traktowali godność ludzką jako kompas we wszystkich procesach decyzyjnych, aby zapewnić postęp w zakresie podstawowych praw człowieka i sprawiedliwości społecznej ponad pogoń za zyskami korporacji.

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz Newsletter. Wszystkie nasze aktualności otrzymasz na swojego e-maila.