Zaczynamy prace nad pismem społecznym „Wykluczeni”

Wykluczenie ma wiele powodów: od uzależnień, bezdomności, bezradności w podeszłym wieku po pobyt w zakładzie karnym lub poprawczym. Bezdomności doświadczam od wielu lat. Zostałem okradziony przez rodzinę, wielokrotnie niesłusznie skazany za pomaganie innym i umieszczony w zakładach karnych.

Dzięki Fundacji Nowe Teraz mam dach nad głową. Nie muszę nocować na ławkach w parku, noclegowniach i schroniskach. Obdarzono mnie ogromnym zaufaniem. Zaproponowano mi stanowisko redaktora naczelnego kwartalnika „Wykluczeni”. Spróbuję podołać, choć przy chorobach serca, kręgosłupa i po „coronavirusie” nie będzie to łatwe.

Zapraszam Państwa do współredagowania. W kwartalniku będę zamieszczać świadectwa tych, którzy poradzili sobie z wykluczeniem. Znajdzie się miejsce na przywołanie prac magisterskich dotyczących resocjalizacji, wolontariatu. Poezja, malarstwo, grafika, piosenki, filmy z portali społecznościowych powinny przybliżyć nam losy wykluczonych. Żyją obok nas.

Wiem, że wielu czytających te słowa pomaga np. bezdomnym. Nie obnoszą się z tym, ale nawet anonimowe opisanie w kwartalniku być może nakłoni innych do niesienia pomocy bliźnim.

Tyle tytułem wstępu. Więcej chętnie opowiem telefonicznie: +48 572977606, e-mail: [email protected]

Uwierzcie Państwo, że samo zainteresowanie może pomóc wielu. Bardzo wielu.

Dawno, dawno temu z przyjaciółmi i śp. Markiem Kotańskim powołaliśmy Stowarzyszenie Monar. Początki nie były łatwe, ale warto było.

Zdzisław Ryszard Mac

Zdzisław jest uczestnikiem projektu “Domy Nowe Teraz”.

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz Newsletter. Wszystkie nasze aktualności otrzymasz na swojego e-maila.