Spotkanie w ramach projektu „Czytam, więc wybieram świadomie” w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Jaworku

W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Jaworku, odbyło się spotkanie Pawła Cwynara z młodzieżą w ramach realizacji projektu Fundacji Nowe Teraz „Czytam, więc wybieram świadomie”.

Oto jak spotkanie z Pawłem opisują wychowankowie MOW w Jaworku. […] W ubiegłą środę naszym gościem był Pan Paweł Cwynar, autor książek “Wysłuchaj mnie proszę…” i “Picie w zachwycie”. Pan Paweł opowiedział nam swoje świadectwo przemiany życia oraz pokazał jak naprawdę wygląda świat przestępczy gdyż, sam w tym świecie działał jako gangster z najwyższej półki. Mówił o skutkach wyboru złej drogi, drogi przestępczości.

Za czasów dzieciństwa sportowiec pochodzący z dobrej rodziny, jako nastolatek zachłyśnięty półświatkiem, wychowanek poprawczaka a następnie osadzony w zakładzie karnym. Uratowany dzięki głębokiej wierze w Boga.

Pan Paweł przybył do nas z przesłaniem, którym zatytułował swój autorski projekt[…]. Podkreślał, że w każdym tkwi talent, który musimy w sobie rozwijać. On sam od dzieciństwa uwielbiał czytać. Jak twierdzi to czytanie go ukształtowało.

Projekt “Czytam, więc wybieram świadomie” jest sfinansowany ze środków Fundacji PZU.

Logo Fundacja PZU

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz Newsletter. Wszystkie nasze aktualności otrzymasz na swojego e-maila.