Dni Pruszkowa

W majowy weekend 27 – 29 maja 2022 w Pruszkowie na Skwerze im. ZTL „Pruszkowiacy” przy ul. Lipowej odbywało się plenerowe wydarzenie „Dni Pruszkowa”. Tak samo jak w latach poprzednich Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch zaprosił na „Dni Pruszkowa 2022” mieszkańców miasta i okolic Pruszkowa, zapewniając odwiedzającym mnóstwo atrakcji, dobrą zabawę i ciekawą edukację. Wydarzenie miało charakter plenerowy i otwarty, dzięki szerokiej ofercie każdy znalazł dla siebie atrakcyjne wydarzenie. W gronie wystawców, na zaproszenie Prezydenta Miasta Pruszkowa Pawła Makucha nie zabrakło Fundacji Nowe Teraz - wydawcy społeczno-ekonomicznego miesięcznika Eurogospodarka.

W sobotę 28 maja 2022 roku Fundacja Nowe Teraz miała zaszczyt gościć na swoim stanowisku por. hm. Janusza Komorowskiego uczestnika Powstania Warszawskiego, aktywnego członka Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i Prezesa Zarządu Okręgu Warszawa Powiat. Dyrektor Generalna Fundacji Nowe Teraz przekazała por. hm Januszowi Komorowskiemu podarunek ufundowany z dochodu uzyskanego dzięki projektowi Gloria Victis, którego celem jest upamiętnianie i wspieranie Kombatantów. Spotkanie z por. hm. Januszem Komorowskim miało charakter szczególny, było okazją do interesującej rozmowy i wysłuchania opowieści o burzliwych latach wojny oraz spostrzeżeń i wniosków z czasów okupacji. Wręczając podarunek Dyrektor Generalna Fundacji Nowe Teraz skierowała do por. hm. Janusza Komorowskiego podziękowania za wolną Polskę, za to, że nigdy nie brakowało Im - Żołnierzom tamtych dni, odwagi i że myśleli nie tylko o sobie, ale o tych pokoleniach, które przyjdą po nich.

Należy podkreślić, że spotkanie z do por. hm. Januszem Komorowskim odbyło się w obecności Prezydenta Miasta Proszkowa Pawła Makucha, Zastępcy Prezydenta Miasta Pruszkowa Konrada Sipiera, Małgorzaty Włodek Przewodniczącej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” z siedzibą w Katowicach oraz Jarosława Stolarskiego Dyrektora Zespołu Szkół im. Fridtjofa Nansena w Piastowie, któremu towarzyszyli uczniowie szkoły Wiktoria Zakrzewska oraz Mikołaj Konopko, Uczniowie asystowali por. har Januszowi Komorowskiemu podczas dalszego spaceru i zwiedzania stanowisk „Dni Pruszkowa”.

Niech wyrazy naszej wdzięczności, szacunku i dobra towarzyszą Kombatantom w każdej chwili ich życia. Pamiętajmy o tych, którzy broniąc Ojczyzny oddali życie płacąc najwyższą cenę.

Gloria Victis

Dni Pruszkowa 2022 fot.1

Dni Pruszkowa 2022 fot.2

Dni Pruszkowa 2022 fot.3

Dni Pruszkowa 2022 fot.4

Dni Pruszkowa 2022 fot.5

Dni Pruszkowa 2022 fot.6

Dni Pruszkowa 2022 fot.7

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz Newsletter. Wszystkie nasze aktualności otrzymasz na swojego e-maila.