5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to międzynarodowe święto, które zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1985 r. W tym dniu organizacje angażujące wolontariuszy i sami wolontariusze mają możliwość promowania wolontariatu, zachęcania rządów do wspierania wysiłków wolontariuszy i uznania wkładu wolontariuszy w osiągnięcie Celów Zrównoważonego Rozwoju na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

Poprzez tegoroczną kampanię, Wolontariusze dla naszej wspólnej przyszłości, staramy się inspirować ludzi, bez względu na to, czy są decydentami, czy obywatelami tego świata, do podjęcia działań JUŻ TERAZ dla ludzi i planety.

Kiedy ludzie są zachęcani do angażowania się w rozwiązywanie problemów, rozwiązania są bardziej prawdopodobne i trwałe. Wolontariusze angażują społeczności i budują ruch zorientowany na ludzi, aby pomóc budować lepszą i bezpieczniejszą przyszłość dla nas wszystkich.

Zachęcanie, uznawanie i promowanie wolontariatu jest ważną częścią tworzenia bardziej równej i integracyjnej przyszłości dla społeczności na całym świecie.

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz Newsletter. Wszystkie nasze aktualności otrzymasz na swojego e-maila.