Powiedz mi prawdę o sobie

Powiedz mi prawdę o sobie

Autor: Magdalena Chudzicka
Oprawa: Miękka
Format: 170 x 240 mm
Ilość stron: 307
Cena: 39.00 zł

Oddajemy do rąk Czytelników biografię O. Grzegorza Ciorocha OFMConv (1962-2004), pierwszego Kustosza Kustodii Rosyjskiej, franciszkanina zamordowanego w Kobryniu na Białorusi.

Książka opisuje rosyjską Misję szlachetnego zakonnika na szerokim tle sytuacji Kościoła Katolickiego w Rosji. Dotyka trudnych kwestii i wyborów, wobec których stanął bohater, zmagając się z działaniami służb specjalnych.

Nieulękniony, zakładając kolejne parafie, powtarzał: “My, Franciszkanie, jesteśmy wezwani być odważnymi dla Chrystusa. Nasze bezpieczeństwo to gotowość zaryzykowania dla Niego”. Jest to jednocześnie pierwsza publikacja, która szczegółowo opisuje mechanizm prześladowań wewnątrzzakonnych w oparciu o dokumenty. Nawet majestat męczeńskiej śmierci nie przerwał ich, czego skutkiem była trwająca 18 lat zmowa milczenia o tym wybitnym misjonarzu spoczywającym na cmentarzu w Niepokalanowie.

Dr Magdalena Joanna Chudzicka ukończyła Wydział Grafiki Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni litografii prof. Władysława Winieckiego w 1997 roku, otrzymując wyróżnienie rektorskie.

Autorka “Misyjnej Książki Kucharskiej”. W latach 2019-2020 sekretarz redakcji “Rycerza Niepokalanej” oraz p.o. redaktora naczelnego.

Pomoc przy zamówieniu [email protected]

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz Newsletter. Wszystkie nasze aktualności otrzymasz na swojego e-maila.