Człowiek uwikłany

Człowiek uwikłany

Autor: Maria Szyszkowska
Oprawa: Miękka
Format: 125 x 195 mm
Ilość stron: 212
Cena: 39.00 zł

Z WPROWADZENIA:

Rozkwit cywilizacji powoduje, że świat w którym żyjemy ulega szybkim zmianom. Rozwój techniki wywołał nieznany wcześniej w swych rozmiarach napływ informacji, wywierający mocny nacisk na świadomość jednostek.

Odrzucenie przez myślicieli renesansu autorytetów, spotęgowało wolność człowieka i zarazem zagubienie wobec napływu zmieniających się rozmaitych teorii. Ograniczone możliwości poznawcze utrudniają przezwyciężanie powszechnie oddziałujących poglądów.

Człowiek żyjący w XXI wieku jest uwikłany i brakuje mu drogowskazów. Oddziałują z jednakową siłą często sprzeczne poglądy. Edukacja upada, zaś dążenie do prawdy ma być zastępowane - jak słyszymy - spełnianiem oczekiwań mitycznego wolnego rynku. Nawet troska o zdrowie staje się skomplikowana, bowiem medycyna Dalekiego Wschodu - budząca szacunek - inaczej objaśnia organizm człowieka niż medycyna akademicka. Inny jeszcze sposób leczenia możliwy jest dzięki homeopatii.

Istniejemy w świecie pozornych wartości i zniewalani nakazem przystosowywania się do poglądów i obyczajów większości, gubimy poczucie sensu własnego istnienia. Uwikłaniom na które nieraz nie mamy wpływu, towarzyszą - jak to określam - samouwikłania. Te ostatnie mają rozliczne źródła. Wymienię jako przykład branie na siebie nadmiernych obowiązków wobec innych prowadzące do poświęceń. A wszak każdy ma obowiązki wobec siebie, a w tym wyrabianie odwagi, by wyzwalać się z uwikłań.

Pomoc przy zamówieniu [email protected]

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz Newsletter. Wszystkie nasze aktualności otrzymasz na swojego e-maila.