Córka Najeźdźcy

Córka Najeźdźcy

Autor: Anna Abłamowicz
Oprawa: Miękka
Format: 147 x 208 mm
Ilość stron: 305
Cena: 32.00 zł

Powieść opisuje losy ludzi na tle II wojny światowej, stanu wojennego oraz migracji do Australii. Opiera się na wydarzeniach historycznych, lecz postacie głównych bohaterów są fikcyjne. Każda z historii tych ludzi może stanowić oddzielne opowiadanie, jednak losy niektórych bohaterów, z powodu historycznych zawirowań splatają się ze sobą.

Bohaterowie często stają wobec trudnych wyborów, muszą dokonywać rewizji przekonań i własnych zachowań w obliczu zagrożenia. Na przykładzie Ślązaków w czasie II wojny światowej, Polaków w Związku Radzieckim, podczas formowania armii polskich, Polaków w czasie stanu wojennego czy ludzi decydujących się na imigrację. Na kartach powieści pojawia się również problem odwagi i odpowiedzialności za kraj czy rodzinę oraz bezradność zwykłych żołnierzy wobec wyborów dokonywanych przez przywódców. Podczas działań wojennych czy stanu wojennego w Polsce, bohaterowie muszą często grać różne role, aby przetrwać, kiedy chęć przeżycia staje się silniejsza od honoru, przynależności narodowej, etnicznej i kulturowej.

W powieści również poruszony jest problem przesiedleńców z Kresów Wschodnich na tak zwane „Ziemie Odzyskane” po zmianie granic II Rzeczypospolitej w wyniku konferencji w Jałcie. Wtedy również wskutek zmiany powojennej rzeczywistości pojawiał się problem tożsamości narodowej Ślązaków i kresowych przesiedleńców, jak również powojennych imigrantów do krajów lepiej prosperujących.

Pomoc przy zamówieniu [email protected]

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz Newsletter. Wszystkie nasze aktualności otrzymasz na swojego e-maila.