Witamy w naszym zespole Pawła Cwynara. W Fundacji będzie zajmował się więziennictwem i resocjalizacją

Witamy w naszym zespole Pawła Cwynara. W Fundacji będzie zajmował się więziennictwem i resocjalizacją

Dołączył do nas Paweł Cwynar. Paweł urodził się i wychował w Legnicy. Mieszkał w Kaliningradzie, Londynie, Sztokholmie, Wrocławiu i kilku innych miastach, co pozwoliło mu nabyć wiele doświadczeń kulturowych, obyczajowych i społecznych. Posiada również bogatą wiedzę i doświadczenie dotyczące wykluczenia w tematyce resocjalizacyjno-pedagogicznej.

Paweł spędził 15 lat życia za kratami. Nie złamało go to, chociaż powinno, zważywszy na słabość polskiego systemu resocjalizacyjnego. Dzięki uporowi i obranej drodze odnowy duchowej jak i edukacji, którą podjął będąc więźniem, wyszedł na prostą.

Dziś jest pisarzem i przykładnym obywatelem. Pomaga innym, dzieląc się dorobkiem swoich wieloletnich doświadczeń odwiedzając m.in. zakłady karne, areszty śledcze, domy dziecka, szkoły, poprawczaki, parafie.

Często występuje w mediach, gdzie swoim przykładem motywuje do zmiany postawy tych, którzy obecnie są w podobnej sytuacji jakiej był kiedyś on sam.

Paweł w naszym zespole będzie zajmował się tematami związanymi z więziennictwem, resocjalizacją i pomocą dla osób pozbawionych wolności oraz ich rodzin.

Zachęcamy do odwiedzenia osobistego bloga Pawła pod tym adresem.