Witamy w naszym zespole Pawła Cwynara. W Fundacji będzie zajmował się więziennictwem i resocjalizacją

Dołączył do nas Paweł Cwynar. Paweł urodził się i wychował w Legnicy. Mieszkał w Kaliningradzie, Londynie, Sztokholmie, Wrocławiu i kilku innych miastach, co pozwoliło mu nabyć wiele doświadczeń kulturowych, obyczajowych i społecznych. Posiada również bogatą wiedzę i doświadczenie dotyczące wykluczenia w tematyce resocjalizacyjno-pedagogicznej.

Paweł spędził 15 lat życia za kratami. Nie złamało go to, chociaż powinno, zważywszy na słabość polskiego systemu resocjalizacyjnego. Dzięki uporowi i obranej drodze odnowy duchowej jak i edukacji, którą podjął będąc więźniem, wyszedł na prostą.

Dziś jest pisarzem i przykładnym obywatelem. Pomaga innym, dzieląc się dorobkiem swoich wieloletnich doświadczeń odwiedzając m.in. zakłady karne, areszty śledcze, domy dziecka, szkoły, poprawczaki, parafie.

Często występuje w mediach, gdzie swoim przykładem motywuje do zmiany postawy tych, którzy obecnie są w podobnej sytuacji jakiej był kiedyś on sam.

Paweł w naszym zespole będzie zajmował się tematami związanymi z więziennictwem, resocjalizacją i pomocą dla osób pozbawionych wolności oraz ich rodzin.

Zachęcamy do odwiedzenia osobistego bloga Pawła pod tym adresem.

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz Newsletter. Wszystkie nasze aktualności otrzymasz na swojego e-maila.