Byliśmy na pikniku „Wakacyjny Dzień Rodziny”

W sobotę 3 lipca 2022 r. w miejscowości Udrzynek, w gminie Brańszczyk, odbył się wspaniały piknik pod hasłem „Wakacyjny Dzień Rodziny”. Fundator, Rada oraz Zarząd Fundacji Nowe Teraz składają serdeczne wyrazy podziękowania organizatorom i  współorganizatorom pikniku: Sołtys Martynie Robak i Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich Sami Swoi z Dudowizny na czele z sołtysem Michałem Brejnak za zaproszenie do uczestnictwa w pikniku oraz niezwykle ciepłe przyjęcie zespołu Fundacji Nowe Teraz.

Fundacja Nowe Teraz wystąpiła z ofertą wydawniczą, popularyzując literaturę o tematyce historycznej oraz płyty z pieśniami patriotycznymi. Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników imprezy cieszyły się komiksy opisujące losy polskich bohaterów walczących o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Stoisko Fundacji odwiedziło wielu znamienitych gości w tym duchowni parafii pw. Św. Barbary w Porębie ksiądz prałat Andrzej Grzybowski oraz ksiądz Marcin Kaczyński wraz z Wójtem Urzędu Gminy Brańszczyk Wiesławem Przybylskim oraz Radnym Gminy Brańszczyk Sławomirem Gałązką.

Piknik był nietuzinkową atrakcją dla mieszkańców Udrzynka, okolicznych wiosek oraz turystów wypoczywających w tych przepięknych, nadbużańskich terenach. Atrakcji było co niemiara, aż miło było patrzeć na radosne, uśmiechnięte i rozkrzyczane twarze dzieciaków z trudem wspinających się i zjeżdżających z ogromnej dmuchanej zjeżdżalni. Pełne „ręce roboty” mieli animatorzy zabaw dla najmłodszych. Co chwila wybuchały salwy śmiechów rodziców, którzy z trudnością rozpoznawali swoje pociechy w wyniku pomalowanych, kolorowych twarzyczek. Natomiast cisza i skupienie na dziecięcych twarzach wywołane zostały występem magika Pana Tomasza Bielińskiego. Na wszystkich uczestników pikniku czekał przepyszny poczęstunek przygotowany przez miłe Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dudowizny.

Przygotowane tradycyjne, lokalne rarytasy cieszyły się niezwykłym powodzeniem. Próżno było dopytywać o tajniki przepisów, gdyż z zawadiackim uśmiechem zachowywały swoje kulinarne sekrety w tajemnicy.

Piknik trwał do późnego wieczora, wachlarz atrakcji dla dzieci i dorosłych przyciągał całe rodziny i młodzież przez całą niedzielę. Warto było tam być, zobaczyć przepiękną okolicę, posmakować regionalnych specjałów, poznać miejscową kulturę. Takie wydarzenia umacniają lokalne więzi społeczne, pokazują również siłę i możliwości samorządu szczebla podstawowego oraz jego wpływ na życie mieszkańców.

Dziękujemy i gratulujemy organizatorom za profesjonalnie przygotowaną imprezę integrującą lokalną społeczność. Brawa dla wszystkich, biorących w niej udział.

Fundator, Rada oraz Zarząd Fundacji Nowe Teraz.

Dni Pruszkowa 2022 fot.1

Dni Pruszkowa 2022 fot.2

Dni Pruszkowa 2022 fot.3

Dni Pruszkowa 2022 fot.4

(zdjęcia dzięki uprzejmości Pani Moniki Rybak)

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz Newsletter. Wszystkie nasze aktualności otrzymasz na swojego e-maila.