21 września - Międzynarodowy Dzień Pokoju, Światowy Dzień Zawieszenia Broni

Tegoroczne hasło brzmi „Działania na rzecz pokoju: nasza ambicja osiągnięcia #GlobalGoals”. Jest to wezwanie do działania, które uznaje naszą indywidualną i zbiorową odpowiedzialność za wspieranie pokoju. Wspieranie pokoju przyczynia się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG), a osiągnięcie Celów Zrównoważonego Rozwoju stworzy kulturę pokoju dla wszystkich.

Międzynarodowy Dzień Pokoju – święto obchodzone corocznie 21 września, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 7 września 2001 roku.

Co roku 21 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pokoju. Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło, że jest to dzień poświęcony umacnianiu ideałów pokoju poprzez przestrzeganie niestosowania przemocy i zawieszenia broni.

Obchody rozpoczyna Sekretarz Generalny ONZ, który uderza w Dzwon Pokoju (ang. Japanese Peace Bell) znajdujący się przed siedzibą ONZ w Nowym Jorku. Dzwon został podarowany przez japońską organizację (ang.) World Peace Bell Association (WPBA) 8 czerwca 1954 roku. Jest on jedną z 50 identycznych kopii dzwonu w Hiroszimie zniszczonej wybuchem bomby atomowej w 1945 roku.

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz Newsletter. Wszystkie nasze aktualności otrzymasz na swojego e-maila.