Gala Mistrzów WMZJ

W Centrum Olimpijskim Warszawsko-Mazowiecki Związek Jeździecki podsumował swoją pracę w 2019 roku oraz przedstawił program i kadrę na rok bieżący. Stało się podczas uroczystej Gali, która odbyła się 24 stycznia.

W tym roku Związek obchodzi 55 lecie swojego istnienia. I to spotkanie było znakomitym miejscem dla zaprezentowania dotychczasowych osiągnięć. A są one niemałe. Przede wszystkim WMZJ może pochwalić się pierwszym miejscem w Polsce pod względem ilości zdobytych w ubiegłym roku medali ( 21 w ujeżdżeniu; 15 w skokach i 13 w WKKW. Na jego terenie działa 106 zrzeszonych klubów jeździeckich i ten sport uprawie ponad 2500 osób, które w zeszłym roku mialy możliwość m.in. uczestniczenia w 123 zorganizowanych przez Związek różnego rodzaju zawodach. O rozwoju organizacji świadczy też liczba wydanych 580 licencji zawodniczych i 540 dla koni.

Na Gali za podniesienie kwalifikacji wyróżniono najlepszych licencjonowanych trenerów, sędziów, gospodarzy torów. Wręczono również nagrody specjalne trenerom, działaczom klubowym, menedżerom. Jak również współpracującym z WMZJ Muzeum Łazienki Królewskie, Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu oraz Technikum Hodowli Koni w Piasecznie. Także nie zapomniano o najlepszych koniach z polskiej hodowli i ich właścicielach, których również uhonorowano. W rankingu Klubów Jeździeckich zwyciężył SKJ Grobice.

Na Gali oceniono wyniki Kadry Mazowsza w 2019 roku oraz powołano nową na tegoroczny sezon.

A.Kaz.

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz Newsletter. Wszystkie nasze aktualności otrzymasz na swojego e-maila.