Dzień Ludzi Bezdomnych

14 kwietnia obchodzony jest w Polsce Dzień Ludzi Bezdomnych. Głównym celem tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób bezdomnych, jak i przełamywanie stereotypów dotyczących bezdomności. To nieformalne święto zainicjował twórca stowarzyszenia Monar i Ruchu Wychodzenia z Bezdomności Markot – Marek Kotański.

Dzień Ludzi Bezdomnych ma na celu przede wszystkim uświadomienie społeczeństwu, jak trudne jest życie bezdomnych. Chodzi o to, aby zrozumieć, że to nie jest ich wybór i że każdy z nas może wpaść w trudną sytuację życiową. Warto pamiętać, że bezdomność to nie tylko brak dachu nad głową, ale także brak podstawowych potrzeb, takich jak jedzenie, picie, higiena osobista czy opieka medyczna.

Warto w tym dniu przypomnieć, że każdy z nas może pomóc bezdomnym. Możemy przede wszystkim zacząć od zrozumienia ich sytuacji, szukania sposobów na niesienie pomocy, a także promowania postawy empatii i solidarności w naszym otoczeniu. Możemy także wesprzeć organizacje charytatywne, które pomagają bezdomnym, poprzez wolontariat, darowizny lub uczestnictwo w różnego rodzaju akcjach.

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz Newsletter. Wszystkie nasze aktualności otrzymasz na swojego e-maila.