Relacja ze spotkania z Wandą Wąsowską

W ramach Programu Edukacja i Tożsamość Fundacja Nowe Teraz prowadzi Projekt pod tytułem „Artyści w Czytelniku Czesław Czapliński zaprasza Fundacja Nowe Teraz”. Projekt obejmuje cykl spotkań z ciekawymi ludźmi.

W dniu 20 października 2022 roku odbyło się kolejne spotkanie w kawiarni Czytelnik Nowe Wydanie, było okazją do poznania nietuzinkowej osobowości, goście zostali zabrani w podróż po świecie życiowej pasji jaką dla Pani Wandy stanowiły konie.

Pierwsza dama polskiego jeździectwa w bardzo plastyczny i szczery sposób opowiedziała o swoim dzieciństwie, kolejach losu, świecie, który wraz z zakończeniem II wojny światowej przeminął.

Słuchacze dowiedzieli się, że konie to jej miłość od bardzo wczesnych lat dzieciństwa, które spędziła w przepięknym rodzinnym majątku w Niemojewie na Kujawach, powiat Włocławek, województwo warszawskie.

Jako mała dziewczynka lalki trzymała w kącie. Przed wujem, Olimpijczykiem Igrzysk w Berlinie w 1936 roku, rotmistrzem Januszem Komorowskim popisywała się własnym zaprzęgiem złożonym z czterech psów.

To w Niemojewie jej najbliżsi, rodzice, wujek Janusz, pomogli odkryć piękno koni i pokazali wiele zasad i tajemnic, które były przydatne w czasie całej kariery.

Wielka przygoda z końmi, pracą z nimi, wspólna nauką, poznawanie wielu wspaniałych ludzi - trenerów i nauczycieli, kolegów, z którymi łączyła wspólna pasja. Pytana , czy mając możliwość wyboru drogi raz jeszcze coś by zmieniła stwierdziła, że chciałaby wszystkie chwile jeszcze raz przeżyć.

Piękne i pouczające.

Relacja ze spotkania z Wandą Wąsowską fot.-1

Relacja ze spotkania z Wandą Wąsowską fot.-2

Relacja ze spotkania z Wandą Wąsowską fot.-3

Relacja ze spotkania z Wandą Wąsowską fot.-4

Relacja ze spotkania z Wandą Wąsowską fot.-5

Relacja ze spotkania z Wandą Wąsowską fot.-6

Relacja ze spotkania z Wandą Wąsowską fot.-7

Relacja ze spotkania z Wandą Wąsowską fot.-8

Relacja ze spotkania z Wandą Wąsowską fot.-9

Relacja ze spotkania z Wandą Wąsowską fot.-10

Relacja ze spotkania z Wandą Wąsowską fot.-11

Relacja ze spotkania z Wandą Wąsowską fot.-12

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz Newsletter. Wszystkie nasze aktualności otrzymasz na swojego e-maila.