Relacja ze spotkania z Evą Chełmecką

17 listopada 2022 podczas kolejnego spotkania w Projekcie „Artyści w Czytelniku Czesław Czapliński zaprasza Fundacja Nowe Teraz” do świata intensywnych braw, świata wyobraźni, który po prostu nie ma granic, gości kawiarni Czytelnik zaprosiła artystka malarka i rzeźbiarka, subiektywnie patrząca na życie, przyrodę i człowieka - Eva Chełmecka. Artystka jest Członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków oraz autorką wielu intrygujących prac prezentowanych nie tylko w Polsce, ale też we Włoszech i w Austrii. Jak artystka sama zaznaczyła Jej prace przepełnione surrealistyczną atmosferą mają źródła w świecie duchowym, wewnętrznym. Jednak jedna z kompozycji zatytułowana Cyberman wzbudziła w niektórych odbiorcach niepokój, zmuszając do refleksji. Rzeźba Cyberman odzwierciedlająca pozorną swobodę, ma przypominać, że technologia i ciągle pojawiające się na rynku nowości, stają się częścią człowieka.

Spotkanie z Evą Chełmecką przepełnione fantazyjnym klimatem było zwieńczeniem cyklu spotkań w roku 2022. Cykl składał się z 6 spotkań, gośćmi Fundacji Nowe Teraz i Czesława Czaplińskiego byli: Marek Roefler koneser sztuki i kolekcjoner prac Tamary Łępickiej, Prof. Mieczysław Wasilewski wybitny twórca plakatów, rysownik i ilustrator, Wanda Wąsowska pierwsza dama polskiego jeździectwa, Zbigniew Zamachowski znakomity aktor który odkrywał przed gośćmi świat filmu oraz Juliusz Erazm Bolek poeta, prozaik, autor utworów scenicznych, felietonista, laureat Nagrody Światowego Dnia Poezji.

Fundacja Nowe Teraz - organizator Projektu „Artyści w Czytelniku Czesław Czapliński zaprasza Fundacja Nowe Teraz” słowo Dziękuję kieruje do Czesława Czaplińskiego, który stworzył tak niepowtarzalną atmosferę spotkań z których każdy z gości mógł wynieść coś dla siebie – wiedzę, emocje, refleksje. Dziękujemy Publiczności za ciepłe przyjęcie i aktywny udział w spotkaniach. Dziękujemy również Marianowi Sewerskiemu Prezesowi Zarządu Spółdzielni Wydawniczej Czytelnik za życzliwość oraz Annie Gil i Dorocie Pękalskiej prowadzącym kawiarnię Czytelnik za przyjęcie w gościnne progi oraz wszystkim osobom życzliwie wspierającym działania Fundacji Nowe Teraz.

Relacja ze spotkania z Evą Chełmecką fot.-1

Relacja ze spotkania z Evą Chełmecką fot.-2

Relacja ze spotkania z Evą Chełmecką fot.-3

Relacja ze spotkania z Evą Chełmecką fot.-4

Relacja ze spotkania z Evą Chełmecką fot.-5

Relacja ze spotkania z Evą Chełmecką fot.-6

Relacja ze spotkania z Evą Chełmecką fot.-7

Relacja ze spotkania z Evą Chełmecką fot.-8

Relacja ze spotkania z Evą Chełmecką fot.-9

Relacja ze spotkania z Evą Chełmecką fot.-10

Relacja ze spotkania z Evą Chełmecką fot.-11

Relacja ze spotkania z Evą Chełmecką fot.-12

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na nasz Newsletter. Wszystkie nasze aktualności otrzymasz na swojego e-maila.