Gala wręczenia nagród Europejskiego Klubu Biznesu

W Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie odbyła się w sobotę (12 września 2015 r. ) uroczysta Gala Europejskiego Klubu Biznesu Polska, podczas której wręczono nagrody osobom i firmom, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju w Polsce przedsiębiorczości, gospodarki, nauki, kultury i sportu oraz które osiągnęły sukces na skalę europejską i światową.

Nagrodę główną dla osoby, która w sposób szczególny przyczyniła się do podniesienia prestiżu Polski na arenie międzynarodowej otrzymał Jerzy Buzek.
W kategorii Entrepreneur Magnus (Wybitny Przedsiębiorca) laureatami zostali: Herbert Wirth - prezes KGHM Polska Miedź SA i Wojciech Kuśpik - prezes zarządu Grupy PTWP SA (Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości), inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego..

Tytułem Bene Meritus (Dobrze Zasłużony) laureatami zostali wyróżnieni:
Maria Jolanta Batycka -Wąsik, wójt gminy Lesznowola,
prof. nauk medycznych Grażyna Rydzewska, z-ca dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, szef Kliniki Gastroenterologii,
Przemysław Talkowski - redaktor prowadzący autorskie programy w TV Polsat
Andrzej Strejlau - wybitny szkoleniowiec, były Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej,
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

W kategorii Signum Temporis (Znak Czasu) nagrodzeni zostali:
prof. Zdzisław Nowakowski - rektor Wyższej Szkoły Informatyki, Zarządzania i Administracji – Dobra Uczelnia w Warszawie,
Andrzej Siezieniewski - prezes zarządu Polskiego Radia.

Wyróżnieniem Pro Futuro (Dla Przyszłości) przyznawanym za zasługi w zakresie wspierania rozwoju przedsiębiorczości, gospodarki, nauki, kultury i sportu, w 2015 laureatami zostały firmy:
Pinus J&M Smolarczyk i Marchewka.

Nagrody mają charakter honorowy.
Kapitule Nagród Europejskiego Klubu Biznesu Polska, w której zasiedli wybitni przedstawiciele biznesu, nauki i sportu przewodniczyła profesor Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Eurogospodarka sprawowała patronat medialny nad Galą Wręczenia Nagród Europejskiego Klubu Biznesu Polska.